(Cyklo) Turistika v létě

Náš penzion je jako stvořený pro pěší turisty a cyklisty, 30 minut chůze lesem nebo 15 min po silnici na kole se nachází východisko turistický tras Špičácké sedlo. Odkud vychází trasy na ledovcová jezera Černé a Čertovo jezero, na Rozvodí, vrchol Špičáku či rozhledny Pancíř. Také zde začíná cesta, která vás dovede přes hřebeny do Hojsovy Stráže nebo Železné Rudy, kde se síť pěších i cyklistických tras dále rozvětvuje. Většina těchto cest je vybetonovaná a lehce zvládnutelná i pro méně zdatné cyklisty.

Cyklisté také mohou přes Železnou Rudu dojet například na další ledovcové jezero Laka, na Modravu nebo Poledník, odkud je možnost se nazpět dostat autobusem, který projíždí celou Šumavou i s přívěsem pro kola.

Více informací o autobusech i turistice na Šumavě naleznete na stánkách Národního parku Šumava. Na těchto stránkách také naleznete možnosti procházek s průvodcem, kdy se dostanete i do první zóny Národního parku, kam je turistům běžně vstup zakázán i informace o dalších akcích organizovaných národním parkem.

Výlety s dětmi

Přímo v Brčálnickém údolí, 15 min od našeho penzionu se nachází Pohádková země Brčálník s výstavou skřítků a mini zoo.

V Bavorském lese pak naleznete několik stezek přímo uzpůsobených pro děti. V Ludwigstahlu můžete procházet mezi výběhy divokých zvířat, která původně na Šumavě žili, od vlků až po rysy. V přilehlém Domě divočinyse pak dozvíte hravou formou víceo životě v lese. Celá stezkaje zakončena jeskyní z doby ledové a ukázkou pomůcek pračlověka. Vstup je zdarma a z Železné Rudy je možné se na stezku dostat vlakem, více informací zde.

V Bavorském lese se také můžete prožít nevšední zážitek na Stezce v korunách stromů a zažít tak zcela nový pohled na šumavský les. Stezka je zakončena vyhlídkovou věží ve tvaru vajíčka.

Obec Prášily pak nabízí ve svém Archeoparku možnost nahlédnout do života keltů ve vybudované keltské vesnici s ukázkami tavení železa či výroby uhlí.

O historii se můžete také dozvědět na hradu Kašperk vzdáleného 50 km a ve městě Kašperské hory si pak přijdou na své i tatínkové, kteří mohou navštívit zdejší muzeum motocyklů.

Pokud si budete chtít odpočinout, v nedalekém Zwieselu je kromě tradičního Bierfestu o letních prázdninách i celoročně otevřený bazén s divokou řekou a saunové centrum pro dospělé.

Ještě více informací o výletech na Železnorudsku a plánovaných akcí naleznete zde.

Zima

Sjezdové lyžování - nejlepší sjezdovky v okolí jsou Großer Arber, který hostí i Světový pohár žen a kde naleznete velmi kvalitně udržované sjezdovky. Pro zkušenější lyžaře jsou ideální i sjezdovky na Špičáku.

V okolí je pak také celá řada dalších sjezdovek, kompletní přehled naleznete zde.

Pro běžecké lyžování jsou připraveny strojově stopy po celé Šumavě i v Bavorském lese. Celý přehled naleznete zde:

Běžecké stopy na Šumavě

Běžecké stopy v Bavorském lese

 

Připravili jsme pro Vás rozsáhlý přehled výletů po okolí - PDF můžete stáhnout zde.